---

TESAM Ekonomik Siyasal ve Stratejik Araştırmalar Merkezi, uluslararası nitelikte dördüncü kongresini düzenlemektedir. Kongremizin ortakları İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Galata Üniversitesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi ve Uluslararası Vizyon Üniversitesi’dir. Kongre, Avrupa çalışmalarının farklı boyutlarını bilimsel düzeyde tartışacak bir platform oluşturmayı hedeflemektedir. Bu çerçevede 2021 yılının teması “Ekonomik, Siyasal, Sosyal, Tarihsel, Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Boyutlarıyla Türkiye – Avrupa İlişkileri” olup kongre 17-18 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Kongremiz pandemi koşulları nedeniyle hibrit bir şekilde gerçekleştirlecek olup, kongrenin birinci ve açılış oturumu yüzyüze, diğer oturumları online olarak gerçekleştirilecektir. Kongre Özet Kitabı ve Tam Metin kitabı elektronik ve matbu ortamda yayınlanacaktır. Ayrıca kongre kurulu tarafından uygun görülen makaleler kongreye özel Aralık 2021 tarihinde TESAM AKADEMİ Hakemli Dergisi’nin Türkiye-Avrupa İlişkileri Özel Sayısı'nda yayınlanacaktır (Dergi Ulakbim TR-Dizinde taranmaktadır). Kongre sonunda talep eden yazarların katılımıyla kongreye özel Uluslararası Editörlü Bölüm Yazarlı Kitap çıkarılacaktır. Paneller Türkçe veya İngilizce gerçekleştirilecek olup eş zamanlı çeviri yapılmayacaktır.

KONUŞMACILAR

Kongremize Türkiye - Avrupa ilişkileri alanında çalışan farklı ülkelerden ulusal ve uluslararası düzeyde önemli konuşmacılar katılacak.

TIKLAYINIZ

PROF. DR. HASAN KÖNİ

PROF. DR. HASAN KÖNİ

TESAM Yüksek İstişare Heyeti Başkanı

PROF. DR. İLYAS TOPSAKAL

PROF. DR. İLYAS TOPSAKAL

İstanbul Üniversitesi Rektör Yrd.

PROF. DR. YÜCEL OĞURLU

PROF. DR. YÜCEL OĞURLU

İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü

PROF. DR. AHMET İNCEKARA

PROF. DR. AHMET İNCEKARA

İstanbul Üniversitesi

PROF. DR. VEYSEL BOZKURT

PROF. DR. VEYSEL BOZKURT

İstanbul Üniversitesi

PROF. DR. SEYHUN DOĞAN

PROF. DR. SEYHUN DOĞAN

İstanbul Üniversitesi

BİLDİRİ GÖNDER

Her katılım başvurusunda “TESAM Bildiri Gönderim Şartları” çerçevesinde Türkçe ve İngilizce bir bildiri özeti (en fazla 200 kelime) ve akademik pozisyonu ile ilgi alanlarını içeren bir kısa özgeçmişin (en fazla 100 kelime) yer aldığı “Özet Gönderme Formu” gönderilmelidir.

KAYIT OL

DETAYLAR

Kongre özet kitabı elektronik ortamda ve matbu olarak yayınlanacaktır.Toplantı sonunda tebliğ sahiplerine katılım sertifikası verilecektir. Ayrıca, hakem raporları doğrultusunda seçilen ve sunumu yapılmış olan makaleler TESAM AKADEMİ Dergisi'nde yayınlanabilecektir. Paneller Türkçe veya İngilizce gerçekleştirilecek olup eş zamanlı çeviri yapılmayacaktır.

TIKLAYINIZ

ORTAKLARIMIZ

Özetler Kitabı ve Kongre Programı 17 Kasım 2021 de İlan Edilecek

Kongremiz COVİD 19 salgını dolayısıyla ertelenen kongremiz 27-28-29 Kasım 2021 tarihinde İstanbul'da düzenlenecektir. Kongremiz pandemi koşulları nedeniyle hibrit bir şekilde gerçekleştirilecek olup, açılış oturumu ve 1. oturum yüzyüze, diğer oturumlar ise online olarak yapılacaktır.

Başvuru için geç kalmayınız.